Turnaj kroužků ZŠ březen 2012

Dne 11.3.2012 se v Praze na Hagiboru zúčastnily krožky FZŠ Dr.Milady Horákové z Olomouce a ZŠ Za Mlýnem z Přerova halového turnaje v pozemním hokeji. Bylo to poprvé, ve více jak stoleté historii pozemního hokeje, co zástupci těchto měst hráli pozemní hokej. Za obě družstva nastoupili žáci 2.tříd těchto škol. Pro některé děti byla historická i samotná cesta vlakem do Prahy, návštěva Václavského náměstí a cesta metrem.

Všechny děti ke hře přistoupily odpovědně a bojovaly až do úplného konce. První historické branky zaznamenali za FZŠ Olomouc - Vojta Mohapl (žák ZŠ Přerov - hostování), za ZŠ Přerov - Tonda Vencel.

Jak jsme nastoupili:

FZŠ Olomouc: Dominik Štursa, Samuel Kubiš, Natálka Kubišová, Anička Novotná, Tomáš Zatloukal, Jiří Dušek a Vojta Mohapl (poslední dva hostovali z ZŠ Přerov)

ZŠ Přerov: Martin Baran, Oliver Punge, Martin Sedlák, Matěj Šrámek, Tonda Vencel, Petr Martinů a Michal Novák.

Průběh turnaje: šest družstev bylo rozděleno do dvou skupin po třech, podle umístění ve skupinách, kde se hrálo každý s každým nasledovalo play off o jednotlivá místa.

Přerovská skupina: Přerov:Liberec 0:4, Plzeň 1:1, na terstná střílení podlehli Plzni a hráli o 5.-6.místo s Mnichovicemi, které porazili 2:1 a obsadili konečné 5.místo

Olomoucká skupina: Olomouc:Mnichovice 1:1, Plzeň Myšpulíni 0:4, na trestná střílení porazili Mnichovice a postoupili z druhého místa. Ve hře o 3.místo podlehli Plzni 2:1 a obsadili konečné 4.místo.

Obě družstva si odnesla diplomy a poháry za účast - předáno na jednotlivé školy, dále si odnesli tašku plnou dobrot, které si ještě v rámci předávání odměn rozebrali.

Velký dík patří i rodičům, kteří nás nejen doprovázeli ale o své i přidělené děti se pečlivě starali.

Foto z této akce najdete v sekci Fotogalerie těchto stránek a na stránkách ČSPH  www.pozemnihokej.cz

Zapsal: Jan Stündl - trenér